Hania Rani
Hania Rani
06 Aralık 21:30
Salon İKSV
Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane 34433 İstanbul
kim?
Doğup büyüdüğü Varşova ve okuyup çalıştığı Berlin’deki iki farklı hayatında duru müzikal kimliğini bulan, piyanist, besteci ve müzisyen.

ne yaptı?
Evi olarak tanımladığı Varşova bir yanda, okuyup çalıştığı Berlin bir yanda… Bu iki ayrı hayat, Hania Rani’nin müzikal kimliğini, bestelerini, müzisyenlikteki gelişimini doğrudan etkiledi. Yaylı, piyano ve elektronik aranjmanlarını hazırlamaya başladı. Bu sırada Christian Löffler, Dobrawa Czocher ve Hior Chronik gibi isimlerle birlikte çalısma fırsatını yakaladı. Vokalist Joanna Longić'le kurduğu grubu Tęskno'yla bir albüm yayımladı. Varşova’daki National Philharmony’de, Berlin’deki Funkhaus’ta ve Londra’daki The Roundhouse’ta gerçekleşen prestijli etkinlklerde müzisyen olarak sahnedeydi. Ardından piyanoya karşı duyduğu hayranlık, daha ileri seviyeye taşınarak bir tutkuya dönüştü. İlk solo piyano bestelerini, bu yılın Nisan ayında yayımladığı Esja isimli albümünde topladı. Bu albüm, Rani’nin müzikal anlamda kendisini tam olarak ifade edebildiği ilk albümdü. İşbirlikleri ve projelerin yerine artık sadece “kendisi” vardı. Adını, Güneybatı İzlanda’da yer alan, hava koşullarının sert değişiminden dolayı sürekli farklı görünüme bürünen bir dağdan alan albüm, Hania Rani’nin albüm sürecinde içinde bulunduğu düşünce yapısını incelikli bir şekilde dinleyiciye aktarıyor.

nasıl?
Glass ve Eden gibi şarkılar başta olmak üzere, hayatınıza yepyeni başucu şarkıları kazandıracak, zarif olduğu kadar güçlü bir piyano gecesi.

Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
#saloniksv #salononyaşında

who?
Pianist, composer and musician that has found her musical identity between her different lives in Warsaw where she was born and raised, and Berlin where has studied and often works.

what?
Warsaw, which she describes as her home, and Berlin, where she studies and works… These two separate lives have directly influenced Hania Rani's musical identity, compositions and development as a musician. While she was starting off in preparing her strings, piano and electronic arrangements, she had the opportunity to work with Christian Löffler, Dobrawa Czocher and Hior Chronik. She released an album with her band Tęskno, founded with vocalist Joanna Longić. Rani performed as a musician at various prestigious events held at such venues as the National Philharmonic in Warsaw, the Funkhaus in Berlin and The Roundhouse in London. Later on, her admiration for the piano took a step further and became a passion. Her first solo piano compositions were collected in her album, Esja, which was released in April of this year. This was the first time that Rani was able to express herself fully in the musical sense. Instead of collaborations and projects, there was only "her" now. The album, which takes its name from a mountain in southwestern Iceland, which constantly changes in appearance due to the severe changes in weather conditions, conveys Hania Rani's thoughts during the process of making the album to the audience in a refined way.

how?
It's a graceful yet powerful piano night that will bring brand new bedside songs to your life, especially songs like Glass and Eden.

This event has an age restriction of 18.
#salonİKSV