Birlikte Güzel: Boy Harsher
Birlikte Güzel: Boy Harsher
07 Aralık 22:30
Salon İKSV
Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane 34433 İstanbul
kim?
Jae Matthews ve Augustus Muller ikilisinin karanlığa hayat ve ses verdiği ABD’li post-punk etkileşimli synth-pop grubu.

ne yaptı?
Yıllardan 2013, Matthews ve Muller ikilisini bir araya getiren projenin adı Teen Dreamz. Bir nevi piyes estetiğindeki bu projede Matthews yazdığı kısa hikayeleri okurken, Muller ise hikayelere eşlik eden müziklerden ve bu müziklerin canlı performansından sorumlu. Zamanla müziğin giderek dans edilebilir bir hal aldığını fark ediyorlar. Matthews’un hikayeleri ise vurgusu daha yüksek vokallere dönüşüyor. Böylelikle 2014 yılında Boy Harsher’a dönüşüm gerçekleşiyor. İlk kısaçalarları Lesser Man’i aynı yıl içerisinde evlerinde kaydediyorlar. Henüz albümleri bile yokken, synth-pop sahnesinde külte dönüşüyorlar ve hayli sadık bir hayran kitlesi ediniyorlar. Konserlerinin biletleri çok önceden tükeniyor, plak baskıları ışık hızında satılıyor. Yr Body is Nothing isimli ilk albümleri, bu büyük ilgiyi takip ediyor ve 2016’da yayımlanıyor. Matthews’un tutku, fanteziler ve yalnızlık temaları arasında gidip gelen şarkı sözlerinden oluşan vokalleri ile Muller’in minimal ve dinamik synthesizer dokunuşları, Boy Harsher’ı benzerleri arasından kolaylıkla sıyıran en büyük etkenler. Bu etkenler, geçtiğimiz aylarda yayımlanan ikinci albüm Careful’da daha çarpıcı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Yiten hayatlar ve akıl sağlığı temaları ekseninde ilerleyen şarkılar, Boy Harsher’ın karanlığına tutkuyla bağlanmamızı sağlıyor.

nasıl?
Boy Harsher’la kışın gerçekten de en karanlık gecesinde dans ederken aydınlanmaya hazır mısınız?

Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
#saloniksv #birliktegüzel

who?
The American post-punk and synth-pop fusion band that brings life and sound to darkness, consisting of duo Jae Matthews and Augustus Muller.

what?
Matthews and Muller started the project Teen Dreamz in 2013. The project was based on short stories written and read by Matthews and live scored by Muller. Over time, their music became increasingly danceable and Matthews' delivery became more dynamic and spontaneous turning into vocals. In 2014, the duo took on the moniker Boy Harsher. They recorded their first EP, Lesser Man, at home during the same year. While they didn't even have an album, they had turned into a cult on the synth-pop scene and had established a very loyal fan base. Tickets for their concerts are sold out in advance, and their records are sold at the speed of light. Their first album, Yr Body is Nothing, was released in 2016. Matthews's vocals and lyrics about passion, fantasies and loneliness, and Muller's minimal and dynamic synthesizer touches are the most important factors that make Boy Harsher stand out from the crowd. These factors appear more strikingly with their second album Careful, released a few months ago. Songs that revolve around the themes of withering lives and mental health, allow us to passionately connect with Boy Harsher's darkness.

how?
Are you ready to be enlightened while dancing to Boy Harsher on the darkest night of winter?

This event has an age restriction of 18.
#salonİKSV