Birlikte Güzel: Thomas Azier
Birlikte Güzel: Thomas Azier
13 Aralık 22:00
Salon İKSV
Sadi Konuralp Caddesi No:5 Şişhane 34433 İstanbul
kim?
Elektronik müzikle tutku dolu ilişkisini, dinamik synth-pop’unun her notasında, ağzından çıkan her sözcükte hissettiren Hollanda doğumlu, Berlin’i mesken edinmiş müzisyen ve şarkıcı.

ne yaptı?
Aralarında Diplo ve Stromae gibi isimlerin de yer aldığı birçok sanatçı ile birlikte çalışan Thomas Azier, henüz 19 yaşındayken, kendi müzikal kimliğini bulmak amacıyla doğduğu Hollanda’dan Berlin’e taşındı. Berlin’in renkliden daha renkli gece hayatı ve tekno kulüplerinden aldığı ilhamla ilk albümü Hylas’ı 2014’te yayımladı. Uzun mu uzun turne sürecinin ardından Paris’e taşındı. Paris, 2017’de yayımlanan ikinci albümü Rouge’un yaratım sürecinde büyük rol oynadı. Her iki albümü de Hollanda’nın en prestijli müzik ödüllerinden Edison Ödülü’ne layık görüldü. Paris’ten New York’a, Berlin’den Amsterdam’a uzanan yolculuk ise şimdilik son albüm olan 2018 çıkışlı Stray’e hayat verdi. Tamamı yolda bestelenen Stray, sanatçının yaratım ve üretim sürecinde ilginç bir değişime sebep oldu. Bu değişim, tüm albümün dizüstü bilgisayar ve USB mikrofon ile otellerde ve kiralık dairelerde kaydedilmesiyle sonuçlandı. Best Kept Secret, Lowlands ve Eurockéennes gibi önemli festivallerdekiperformansların yanı sıra Paris, Amsterdam ve New York'ta biletleri tamamen tükenen kulüp konserlerine imza atan Thomas Azier, ilk kez Türkiye’ye geliyor.

nasıl?
Oscar and the Wolf ve Balthazar’ı çalma listelerinden eksik etmeyenler için tam anlamıyla kaçırılmayacak bir gece.

Bu etkinlikte 18 yaş sınırı vardır.
#saloniksv #salononyaşında #birliktegüzel

who?
The Dutch-born musician and singer currently residing in Berlin that makes his passion for electronic music felt in every note of his dynamic synth-pop music and every word out of his mouth.

what?
When Thomas Azier was only 19, he moved from his native Holland to Berlin in order to find his musical identity. Azier has worked with many musicians including Diplo and Stromae. His first album Hylas, inspired from Berlin’s extremely colourful nightlife and techno clubs, was released in 2014. After a very long tour, he moved to Paris. Paris played a major role in the creation of Rouge, his second album, released in 2017. Both of his albums received the Edison Award, one of the most prestigious music awards in the Netherlands. His journeys from Paris to New York and from Berlin to Amsterdam gave life to Stray, his latest released 2018. Stray, all composed on the road, caused an interesting change in the artist's creation and production process. This change resulted in the entire album being recorded in hotels and rental apartments with a laptop and USB microphone. He has performed at important festivals such as Best Kept Secret, Lowlands and Eurockéennes as well as having sold out club concerts at Paris, Amsterdam and New York. Thomas Azier is coming to Turkey for the first time.

how?
If Oscar and the Wolf or Balthazar are must-haves on your playlist, this is a night you definitely wouldn’t want to miss.

This event has an age restriction of 18.
#salonİKSV