Garanti BBVA Konserleri: Balthazar
Garanti BBVA Konserleri: Balthazar
27 Eylül 21:30
Zorlu PSM
Zorlu Center, 34340, Beşiktaş / İstanbul
21:00 Kapı Açılış
21:30 The Away Days
22:30 Balthazar

Neo-psychedelia, electro-pop ve garaj punk türlerinden etkiler taşıyan akılda kalıcı ve şaşırtıcı indie rock tınılarıyla imza attıkları “Bunker” , “Do Not Claim Them Anymore” ve “I’ll Stay Here” parçaları sayesinde dünya çapında büyük bir dinleyici kitlesine ulaşan Balthazar, Garanti BBVA Konserleri kapsamında 27 Eylül’de Zorlu PSM’de!

Maarten Devoldere (vokaller / gitar / klavye), Jinte Deprez (gitar / vokaller) ve Patricia Vanneste (keman / klavye / vokaller) onlu yaşlarındaki üç arkadaş olarak kurdukları Balthazar ile 2005 yılında ulusal bir gençlik yarışmasına katıldılar ve “Lost and Found” ile bu yarışmayı kazandılar. 2006 yılında çıkardıkları ilk albümlerine de bu parçayı ekleyen topluluk Joachim Quartier (bas) ve Koen Verfaillie’nin (davul) de katılımıyla aynı yıl konserlere de başladı. 2007 yılının başlarında, ritim bölümünün yerini Simon Casier ve Christophe Claeys aldı. Grup, ertesi yıl, Fransa, Almanya, Hollanda ve İsviçre gibi yakın ülkeleri ziyaret ederek Belçika dışındaki ilk performanslarını sergiledi 2009'da stüdyoya dönmeden önce Güney Afrika'da bir kulüp turu yaptı.

İlk tam kayıtları olan Applause, Mart 2010'da yayınlandı ve Belçika'daki albüm listesinde 13 numarada bir hafta kaldı. Albümün yayınlanmasını takiben Pukkelpop ve Rock Werchter gibi Avrupa festivallerinde sahne alan topluluk, Joy Formidable ve dEUS ile de turneye çıktı. Miksajını Noah Georgeson'un (The Strokes, Joanna Newsom) yaptığı, grubun ikinci albümü Rats 2012'de Play It Again Sam tarafından piyasaya sürüldü. Devoldere, Deprez, Vanneste, Casier ve davulcu Michiel Balcaen'in kadrosunda yer aldığı 2015'te yayınlanan üçüncü albümleri Thin Walls’un yapımcılığını ise Depeche Mode ve Blur ile çalışmış olan Ben Hillier üstlendi. Bu albüm ile Belçika’da 2.sıra, Hollanda’da ile ilk 20’ye kadar ulaştılar.

Son albümleri Fever’ı 2019'un başlarında PIAS tarafından yayınlayan Balthazar, Garanti Caz Yeşili Konserleri kapsamında 27 Eylül’de yeni ve en sevilen şarkılarıyla Zorlu PSM sahnesinde olacak!

*Garanti kredi kartlarına bilet fiyatları üzerinden %20 indirim uygulanacaktır.

*American Express kartlarına indirim yapılmamaktadır.