Melih Güzel “Sounds of Istanbul Project”
Melih Güzel “Sounds of Istanbul Project”
17 Eylül 21:30
Nardis Jazz Club
Kuledibi Sok. No:8 Galata / İstanbul
Tuğçem Aslan Kar (vo), Melih Güzel (g), Cüneyt Saka (b), Bilge Candan (d), Tuğçe Sarıçiyil (keman).

“Kalıplara sığmayan bir müzisyen olan Melih Güzel’in müziğini tanımlamak zor olsa da; Gitarından klasik, jazz, rock hatta makamsal tınılar duyup şaşıracağınız bir sanatçı. Melih Güzel’ in sesleri dikkati hak ediyor”.

Doğu ile batının kesiştiği, olağanüstü kültür mozaiği ile İstanbul kenti ve yaşantısının sanatçıda uyandırdığı etkiler ve esinler “Sounds of İstanbul” projesinin tınlamasına neden oldu. Bu konsept içindeki parçalarda kültür metropolü olan İstanbul’ un enerjik çağdaş yönü ile yine İstanbul’ un kendine özgü derin tarihinin geleneksel hissiyatları, bazen elektrik bazen de akustik tınılarla notalara döküldü. Sanatçı bu projeyi uzunca bir zamandır farklı kültür – sanat ortamları, festivaller ve canlı müzik mekanlarında dinleyicileri ile paylaşmaktadır ve 2018’ de albüm haline gelmiştir. Bu proje parçaları içine, sanatçının ilk albümü “Sounds of Anatolia” dan uygun düzenlemeler ve bazı caz standartları eklenmiştir.

Sanatçı halen Marmara Üniversitesi Müzik Bölümünde Gitar Hocasıdır ve müzik projelerine devam etmektedir.

Giriş: 50 TL, Öğrenci: 35 TL

***
The feelings and inspirations awakened in the artist by Istanbul as a cultural mosaic where East meets West is how the ‘Sounds of Istanbul’ project started. Songs are influenced from both the modern and traditional faces of Istanbul and performed both acoustic and electric. The artist has been performing this project for the last five years in various venues for different audiences and the project will be released as an album in the near future. Guitarist Melih Güzel will be accompanied by Merve Erk on trumpet, Ayhan Yavaş on piano, Cüneyt Saka on bass and Bilge Candan on drums.

Music Charge: 50.-TL