X Jazz Festival - Cazzip Project
X Jazz Festival - Cazzip Project
18 Eylül 21:30
Nardis Jazz Club
Kuledibi Sok. No:8 Galata / İstanbul
Aslı Özer (p), Erhan Ertetik (b), Ertuğrul Biber (d).

2012 yılında Modern Müzik Akademisi’nde bir araya gelen Erhan Ertetik ve Ertuğrul Biber’e, sonrasında Aslı Özer’in katılmasıyla ortaya çıktı. Hissettikleri ve çalmak istedikleri müziği yapmak adına bir araya gelen grubun amacı, içlerindeki müziği ortaya koyabilmek. Bu düşüncelere sahip üç kişinin bir araya gelmesiyle oluşan güzel enerjinin sonuçlarını zamanla almaya başlamışlar ve besteler ortaya çıkmaya başlamış.

Cazzip Project; Hiromi Uehara, Avishai Cohen, Esbjorn Svensson Trio, Chick Corea Elektric Band, Gogo Penguin gibi isimlerden etkileniyor. 21. İstanbul Caz Festivali Genç Caz yarışmasını kazanarak, festivalde sahne alan Cazzip Project, yakın geçmişte bir de ABD turnesi yaptı.

Giriş: 50 TL

***

Erhan Ertetik and Ertuğrul Biber first came together at Modern Music Academy in 2012, later joined by Aslı Özer. What brought them together was the desire to play what they want, perform what they feel. This then led to writing their own material. Cazzip Project was influenced by artists and bands like Hiromi Uehara, Avishai Cohen, Esbjorn Svensson Trio, Chick Corea Elektric Band and Gogo Penguin. The band won 21st Istanbul Jazz Festival Youth Jazz Contest, winning the chance to perform at the festival. Cazzip Project performed recently at USA.

Music Charge: 50.-TL