German Legend Presents: IndieCity VII: John Talabot / Lamusa II
German Legend Presents: IndieCity VII: John Talabot / Lamusa II
08 Kasım 21:30
Babylon
Tarihi Bomonti Bira Fabrikası, Birahane Sokak No:1 Bomonti, Şişli
Bu sene yedinci kez bağımsız plak şirketi Partapart’ın organizasyonuyla gerçekleşecek Indiecity, German Legends’ın da desteğiyle kapılarını 8 Kasım akşamı Babylon’da müzikseverlere açmaya hazırlanıyor. Yerli ve yabanci birçok müzisyeni ağırlayacak olan German Legends Presents: Indiecity VII , 8-10 Kasım’da birçok farkli mekandaki etkinliklerle müzikseverlerle buluşacak.

8 Kasım akşamı gerçekleşecek olan açılış partisinde Barselona çıkışlı DJ ve prodüktör John Tabalot sahnede olacak. Öncesinde son dönemin dikkat çeken isimlerinden Paris çıkışlı İtalyan prodüktör Lamusa II’yu canlı performansıyla izleyebilirsiniz. Gecenin açılışı ise yerli sahneden Nova Persona’ya emanet.

John Talabot

Barcelona çıkışlı DJ ve prodüktör John Talabot; deep house, Chicago house, disco ve yer yer indie pop tarzlarının etkileşimini organik ve hayat dolu kompozisyonlarına taşıyor. İlk kısaçaları “My Old School”u 2009 yılında Almanya menşeli plak şirketi Permanent Vacation etiketiyle yayımladı. Başarılı prodüktörün, 2 ay sonra kendi plak şirketi Hivern Discs’ten “Sunshine” isimli kısaçalarını paylaştı. İlk albümü "ƒIN" ile 2012 senesinde elektronik müziğe farklı bir boyut kazandırmayı başaran müzisyen; Pitchfork, Groove, Debug ve Resident Advisor gibi mecralardan övgü topladı. Aynı sene içerisinde The XX ile turneye çıktı. 2017 senesinde İsveçli prodüktör Axel Boman ile bir araya gelerek Talaboman projesi altında dünya turuna çıktı ve “The Night Land” isimli albümünü yayımladı. Boiler Room, Resident Advisor ve Dekmantel setleriyle dans pistinin önemli temsilcileri arasına giren John Talabot; Coachella, Primavera, Sónar, Dimensions, ADE, Lowlands, Melt!, Into the Woods, DGTL, Bilbao BBK ve Field Day’in bulunduğu birçok festivalde de performans sergiledi.

Lamusa II

Lamusa II, Paris çıkışlı İtalyan prodüktör ve DJ Giampaolo Scapigliati’nin; sound’unu drum machine, perküsyon, analog ve dijital multitimbral synthersizer’larla 80’lerin sonlarındaki ambient müzik tarzı etrafında kurduğu bir proje. 2016 yılında Montreal’de Red Bull Music Academy’e katılan müzisyen; Rinse France’de, çağdaş ve deneysel müzik, film müzikleri, krautrock, idm ve new wave tarzlarında yaptığı keşiflerinden oluşan aylık bir radyo programı sundu. İlk kısaçaları “Club Mondo 2000”ı 2017’de yayımlayan Lamusa II, Riccardo Schiro ile bir araya gelerek İtalyan elektronik müzik projeleri “Maledetti”yi kurdu ve 2018’de ilk kısaçalarları “Ritmi”yi paylaştı. Lamusa II’nin deneysel çıkış albümü “Vago Libero” ise yine Gravity Graffiti etiketiyle yayımlandı. Geçtiğimiz sene, yetenekli müzisyen Marie Davidson ile yaptığı ortak çalışmanın sonucunda kaydettikleri tekli “La Ecstase” Ninja Tune’dan çıktı. Pitchfork Music Festival, Sónar gibi festivallerde yer alan prodüktör, ilk Boiler Room setini geçtiğimiz Temmuz ayında yayımladı. 11 parçadan oluşan son albümü “Sulfureo” ise John Talabot’un plak şirketi “Hivern Discs” etiketiyle dinleyicileriyle buluştu.

Nova Persona

Müziğin iyileştirici gücüne inanan Nova Persona, 2016 yılından bu yana leftfield, new beat, acid, new wave ve electro-industrial janraları arasında gezindiği eklektik setleriyle dinleyicileri zaman ve mekanın ötesinde bir yolculuğa çıkarıyor.

Biletler Biletix’te!