Yunus Muti Quartet
Yunus Muti Quartet
25 Kasım 21:30
Nardis Jazz Club
Kuledibi Sok. No:8 Galata / İstanbul
Yunus Muti (g), Jef Giansily (p), Enver Muhamedi (b), Burak Durman (d).

Sakarya’da doğdu. Gitar çalmaya 13 yaşında başladı. 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi’nin caz bölümüne birincilikle kabul edildi. Lisans eğitimi boyunca Skip Gailes, Howard Curtis, Doug Richards ve Emre Kartarı gibi caz konusunda saygın hocalarla birlikte çalıştı, sahne aldı. Almanya, Hollanda, Kosova ve ABD gibi çeşitli ülkelerde konserler verdi, bir çok farklı projede yer aldı, dersler verdi. Hacettepe Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra İzmir Yaşar Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam ederken aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda caz gitar eğitmenliği yapıyor.

Quartet, Yunus Muti bestelerinden ve aranjmanlarından oluşan bir repertuarla bebop ve modern caz stilini harmanlayan bir gruptur. Piyanoda Jef Giansily, kontrbasta Enver Muhamedi ve davulda Serkan Alagök yer almaktadır.

Giriş: 50 TL, Öğrenci: 35 TL

***

Yunus Muti was born in Sakarya and started playing guitar at the age of thirteen. He scored highest in the entrance exam of Hacettepe University Jazz Department and started studying in 2010. He performed and worked with important jazz musicians like Skip Gailes, Howard Curtis, Doug Richards and Emre Kartarı while studying at university. He gave private lessons, performed with various projects and played in Germany, Netherlands, Kosova and the USA. Upon graduation he started his Master’s Degree at İzmir Yaşar University while teaching jazz guitar at Hacettepe University Ankara State Conservatory. The quartet will be performing Yunus Muti’s originals and arrangements of standards ranging from bebop to modern jazz.

Music Charge; 50.-TL