Şenay Ocak Quintet
Şenay Ocak Quintet
29 Ocak 21:30
Nardis Jazz Club
Kuledibi Sok. No:8 Galata / İstanbul
Şenay Ocak (vo), Yahya Dai (ts), Önder Focan (g), Anıl Deniz (b), Burak Cihangirli (d).

Kayseri’de doğan Ocak, müzik ve sahne sanatlarına ilgisi nedeniyle lise yıllarından itibaren müziğe yöneldi. Yabancı dil bölümünden, Anadolu lisesinden mezun oldu.Turizm Rehberlik ve Uluslararası İlişkiler alanında iki fakülteyi yaşadığı yer olan Ankara’da bitirdi. Üniversite yıllarının hemen sonrasında klasik şan eğitimini Ünlü Soprano Hülya Kazan’dan aldı ve çeşitli korolarda alto partileri seslendirdi. Dilan Öztoprak,Yard. Doç.Dr. Sevan Nart ile müzikal duyma ve işitme çalıştı.
2015 yılında Ünlü gitarist Dave Allen ve Amerikan Büyük Elçiliği’nin düzenlemiş olduğu Klasik Keyifler caz workshop’una katıldı ve beraberinde Sibel köse , Cem Aksel ve Dave Allen eşliğinde ensemble çalışması yaptı.
Bahçeşehir Üniversitesi Caz Yüksek lisans hazırlık sınıfında vokal alanında Sibel Köse, Başak Yavuz ve Uraz Kıvaner eşliğinde ensemble ve atölyelere katıldı. Ayrıca caz alanında müzik teori derslerine Şevket Akıncı ve Baki Duyarlar ile başladı.Bahçeşehir Üniversitesi Caz Akademisi’nde kendi gibi öğrenci olan müzisyenlerle On Queue Jazz Band isimli grubu kurdu ve Ankara,İstanbul başta olmak üzere diğer illerde de caz klüpleri ve festivallerde sahne aldı.
Hacettepe Üniversitesi Caz Anasanat dalı Caz Vokal öğretim görevlisi Aydın Kahya ile “caz vokal teknikleri ve stili” üzerine çalıştı, aynı zamanda Aydın Kahya ve Şef piyanist, öğretim üyesi Erol Erdinç , değerli piyanist ve Odtü Caz Orkestrası Şefi ve öğretim üyesi Ümit Eroğlu ve genç yaşına rağmen dünyaca ünlü şef ve öğretim üyesi Rustam Rahmedov ile sahne projelerine devam etti.
İtalya’da özel bir sanat festivaline uluslararası juri tarafından seçilip, onurlandırılan sanatçılar arasına solo performans için davet edildi.
Hacettepe Üniversitesi 50.yıl bahar konserinde ve Sosyal Sorumluluk projelerinde Hacettepe Üniversitesi Akademik Senfoni Orkestrası ile de solo sahne alan sanatçı, ülkemizde caz konserleri ve usta isimlerle beraber sahne performanslarının yanısıra, eğitimini yurtdışı , yurtiçi workshop’lar ve Yard.Doç. Dr. Sevan Nart ile enstrüman, müzik teorisi alanında sürdürmektedir. Ayrıca yüksek lisans eğitimini Müzikoloji devam ettirmektedir.

Giriş: 50 TL, Öğrenci: 35 TL

***

Şenay Ocak was born in Kayseri. She got interested in music and performing arts in her high school years. Upon doing a double major on Tourism and International Relations she started classical vocal lessons from famous soprano Hülya Kazan. She sang the alto parts in varios choirs. She studied musical hearing with Dilan Öztoprak and Sevan Nart. In 2015 she attended a jazz workshop held by guitarist Dave Allen and took part in an ensemble study with Sibel Case, Cem Aksel and Dave Allen. She studied vocals with Sibel Case and ensemble with Uraz Kıvaner at Bahçeşehir University Jazz Program preparation class. She then started taking theory lessons from Şevket Akıncı and Baki Duyarlar. She formed ‘On Queue Jazz Band’ with fellow students from Bahçeşehir Univeristy Jazz Program and performed in different cities in Turkey. Later on she studied jazz vocal techniques and styles with Hacettepe University Jazz Department Jazz Vocal instructor Aydın Kahya. She performed with Aydın Kahya, Erol Erdinç, Ümit Eroğlu and Rustam Rahmedov. She was invited for a solo performance at an arts festival in Italy. She performed with Hacettepe University Academic Symphony Orchestra at Hacettepe University 50th Anniversary Spring Concert. Currently she performs regularly with various bands and artists in Turkey, attends workshops in and out of Turkey, instruments and music theory with Seven Part and continues to study for her Master’s Degree on musicology.

Music Charge: 50 TL