Murat Arkan Project feat Melis Sökmen
Murat Arkan Project feat Melis Sökmen
30 Ocak 22:30
Nardis Jazz Club
Kuledibi Sok. No:8 Galata / İstanbul
Murat Arkan (g, vo), Melis Sökmen (vo), Yahya Dai (as), Koray Üsgülen (p, keyb), Kağan Yıldız (b), Selim Göksu (d).

Ankaralı bir müzisyen olan Murat Arkan, TED Ankara Koleji ve ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. Bilkent Üniversitesi Jazz Bölümü, Berklee Müzik Okulu yaz kursu (İtalya) ve Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde değişik zamanlarda müzik eğitimi aldı. Bu konserde, Michael Franks şarkıları seslendirmek üzere gitarının yanısıra, Michael Franks’in şarkı söyleme tarzına benzeyen vokali ile karşınızda olacak.

Kaliforniya’lı şarkıcı, besteci ve şarkı sözü yazarı Michael Franks’in (d. 1944) unutulmaz şarkıları, yine Nardis sahnesinde. Özellikle 1970’lerin sonları ve 1980’lerde yapmış olduğu albümlerle dünyada ve ülkemizde sevilen bir şarkıcı olan Michael Franks, ‘smooth jazz’ ın önemli temsilcilerinden biri olarak kabul ediliyor. ‘Antonio’s Song, Baseball’ ve daha birçok Michael Franks parçası bu konserde seslendirilecek. Michael Franks hayranlarını ve cazın daha yumuşak tınılarından hoşlananları bekleriz.

Giriş: 50 TL, Öğrenci: 35 TL

***

Guitarist and singer Murat Arkan was born in Ankara. Studied Industrial Design in the Faculty of Architecture in Middle East Technical University. While performing as a professional musician, studied music in several universities such as; Bilkent University Jazz Department, Berklee College of Music – Umbria Jazz Clinics (Italy) and Bilgi University Jazz Department. In this concert, you will also hear him singing in the style of Michael Franks.

Michael Franks (b. 1944) is a jazz singer and songwriter from California. Recorded several albums as one of the pioneers of smooth jazz and was popular especially in late 1970’s and 1980’s. At this concert, you can listen many of his songs including ‘Antonio’s Song’, ‘Baseball’ and others by the participation of guest musicians as well. Smooth Jazz fans will enjoy this concert.

Music Charge: 50.-TL